Volkswagen Golf VII GTI (2013)

Volkswagen Golf VII GTI (2013)

0

„Gorąca” wersja popularnego hatchbacka z Wolfsburga pojawiła się na rynku w 2013 roku.

Volkswagen Golf VII GTI informacje ogólne:

Volkswagen Golf GTI to samochód znany chyba każdemu. Prawie 40 lat temu niemiecki producent wpadł na pomysł, aby do popularnego, lekkiego samochodu kompaktowego wsadzić mocny silnik i fabrycznie przystosować je do szybkiej jazdy. Siódma generacja Golfa GTI hołduje tym samym zasadom – jest to praktyczny, rodzinny hatchback zapewniający sportowe doznania z jazdy.

Najnowszy Golf GTI został zbudowany na płycie podłogowej o nazwie MQB – niedługo niemal wszystkie przednionapędowe modele koncernu z silnikiem umieszczonym poprzecznie otrzymają tą platformę. Dzięki niej Golf VII w odmianie GTI jest nie tylko lżejszy od poprzednika, ale także sztywniejszy i bezpieczniejszy.

Volkswagen Golf GTI otrzymał fabrycznie znodyfikowane zawieszenie, tarcze hamulcowe oraz silnik – ten ostatni to znana jednostka 2.0 TSI, która dzięki doładowaniu uzyskuje 220 KM mocy oraz 350 Nm momentu obrotowego. Napęd trafia tylko na przednie koła. Jeżeli ktoś chce, może zdecydować się na fabryczny pakiet Performance, podnoszący moc o 10 KM, dodający większe tarcze hamulcowe oraz, co najważniejsze, umieszczoną na przedniej osi w pełni mechanicznczną “szperę”, która sprawia, że samochód radzi sobie w zakrętach jak rasowe auto sportowe. Pakiet Performance kosztuje 4000 złotych.

Volkswagen Golf GTI standardowo dostępny jest z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, można jednak zamówić ten samochód z automatyczną skrzynią DSG o sześciu przełożeniach. W aucie dostępne są takę adaptacyjne amortyzatory – te ostatnie sprawiają, że sportowy model zachowuje się podczas spokojnej jazdy jak zwyczajny, rodziny kompakt i zapewnia naprawdę dużo komfortu. Po przełączeniu w tryb sportowy amortyzatory się utwardzają, zwiększają stabilność samochodu w zakrętach.

W środku mozna zapomnieć, że mamy do czynienia z samochodem o sportowym charakterze – materiały użyte do wykończenia samochodu są najwyższej jakości, podobnie jest ze spasowaniem poszczególnych elementów. Jak to bywa w Golfie GTI – tapicerka może mieć wzór w kratkę, natomiast gałka zmiany biegów ma kształt piłeczki golfowej. W środku znajdziemy wiele nowoczesnych elementów poprawiających komfort i bezpieczeństwo, takich jak aktywny tempomat czy adaptacyjne reflektory. Samochód wyposażony jest w elektroniczny hamulec ręczny, który w razie wypadku dodatkowo wyhamowuje pojazd, zmniejszając szansę na kolejną kolizję.

Volkswagen Golf GTI dostępny jest w nadwoziu trzy- i pięciodrzwiowym. Nie jest to najmocniejsza wersja Golfa – już niedługo do gamy dołączy Golf R wyposażony w napęd na 4 koła.

 Volkswagen Golf VII GTI wymiary:

  • długość: 4268 mm
  • wysokość: 1442 mm
  • szerokość: 1799 mm
  • rozstaw osi: 2631 mm
  • liczba miejsc: 5
  • objętość bagażnika: 380 l
  • masa własna: od 1351 kg
  • pojemność baku: 50 l

Volkswagen Golf VII GTI paleta silników:

Silniki benzynowe moc [KM] przy obr/min mom. obr. [Nm] V max [km/h] 0-100km/h [s] spalanie [l/100km]
2.0 TSI 220 / 4500 350 246 6,5 6,0
2.0 TSI 230 / 4700 350 250 6,4 6,0

Galeria Volkswagen Golf VII GTI:

NO COMMENTS

Leave a Reply